Norveç

Ana sayfa Norveç
Aşırı sağcı parti, DEAŞ üyesi bir kadın ve çocuklarının ülkeye kabul edilmesi üzerine koalisyon hükümetinden çekildi.
İskandinavya Gazete bugün ilk kez okuyucusuyla buluştu.
Ülkede yaşayan işkence mağduru 5 kişi adına yapılan başvuruda davacılar, Norveçli savcılardan işkence ve insanlığa karşı suç iddialarının soruşturulmasını, Esed rejiminin 17 yetkilisi hakkında tutuklama kararı çıkarılmasını istedi.
Türkiye'nin Kopenhag, Stockholm ve Oslo büyükelçiliklerinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 81'inci yılı dolayısıyla anma töreni düzenlendi.
Cumhuriyet’in 96’ıncı yılı münasebetiyle Türkiye'nin Kopenhag, Stockholm ve Oslo büyükelçiliklerince resepsiyon verildi.
Başkent Oslo'da bir kafedeki Türklere saldıran 7 PKK yandaşı yakalandı.
Başkent Oslo'da PKK yandaşları, içinde küçük bir bebek olan Türk ailenin aracına saldırdı - Aracında saldırıya uğrayan Tuğba Kökyer: "PKK'lılar tarafından neredeyse arabamızda öldürülüyorduk"
Norveç Türk Dernekleri Federasyonu mensupları, Türkiye'nin Oslo Büyükelçiliği önünde Barış Pınarı Harekatı'na destek eylemi yaptı.
Norveç'in başkenti Oslo'da silahlı iki kişi, kaçırdıkları ambulansı insanların üzerine sürdü. Norveç polisinden yapılan açıklamada, Oslo'nun Torshov semtinde bir ambulansın silahlı iki kişi tarafından kaçırıldığı belirtildi. Açıklamada, saldırganların, kaçırdıkları ambulansı kalabalığın üzerine sürdüğü ve yaralıların olduğu kaydedildi. Ambulansın, içerisinde bebek bulunan bir...
Küresel merkez bankalarının aksine bir faiz kararı alan Norveç Merkez Bankası, politika faizini yüzde 1,25’ten yüzde 1,50’ye yükseltti.

İSKANDİNAVYA TV

İskandinavya

FREE
VIEW