İş Dünyası

Ana sayfa İş Dünyası
Merkezi İsveç'te bulunan uluslararası mobilya firması IKEA, tasarımı olan şifonyerin üzerine devrilmesi sonucu ölen 2 yaşındaki çocuğun ailesine, 46 milyon dolar (yaklaşık 307 milyon Danimarka Kronu) tazminat ödeyecek.
Danimarkalı Resolux Group'un Türk firması ortaklığıyla kurduğu "Resolux Türkiye" rüzgar türbini iç aksamı üretmeye hazırlanıyor.
18 yıllık tecrübesiyle iş dünyasında kendisine sağlam bir konum edinen Eldeco, kafe ve restoranların gelirlerini kötü etkileyen yağmur ve güneş ışınlarına karşı işyerlerine tente çözümleri sunarken, yağmur ya da güneş ışınlarından korunmak isteyen ev sahiplerine de kış bahçesi çözümleri sunuyor.
Danimarka’nın en büyük Mercedes bayisi Ejner Hessel’de çalışan iki kardeş Muharrem ve Mahir, ticari araç satın alacak müşterilerine satış öncesi ve satış sonrası sundukları sınırsız hizmetle, müşterilerini adeta kendi evinde hissettiriyor.
Danimarka’da 2012 yılında hizmete giren Nazar Düğün Salonları'nın işletmecisi Halis Atıcı, İskandinavya Gazete'ye açıklamalarda bulundu.
Danimarka Büyükelçiliği Enerji Sektör Danışmanı Dennis Holte Skov-Albertsen: "Türkiye ile Danimarka, Stratejik Sektör İş Birliği Anlaşması çerçevesinde, Türkiye'nin deniz üstü rüzgar santrali projesinde yakın çalışıyor"
Türk girişimciler Bilal Bıyık ve Mustafa Muhçu, Danimarka’da kurdukları et tesisiyle Müslümanların “helal et” ihtiyacını karşılamanın yanı sıra kesimhaneleri “helal ete” yönlendirdi.
THY'nin Danimarka'da da faaliyete geçirdiği "Stopover" projesi lüks turizm fuarında ilgiyle karşılandı.
Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) Rusya temsilcisi Mefail Deribaş, MAİB'in İskandinavya temsilcisi olarak atandı.
Danimarka macerasına Albertslund’da başlayan Türkiye’nin dünyaca ünlü baklava markası Güllüoğlu, şubesini Glostrup’a taşırken İskandinavya genelinde de yeni bayilerle ağını genişletmek istiyor.

İSKANDİNAVYA TV

İskandinavya

FREE
VIEW